Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis

Sanal ofis günümüzde serbest çalışan birçok firma için oldukça avantajlı bir sistemdir. Sanal ofisin mantığı müşterilerinize şirket adresinizi verebilirsiniz ve firmanızın prestiji açısından da oldukça önemlidir. Genellikle home-office, freelance ve sürekli seyahat etmek zorunda olan meslek grupları tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Sanal ofisin sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Normalde İstanbul gibi bir şehirde bir daire kiralasanız kirası, evi ofise çevirmek için yapacağınız masraflar, internet, su, doğalgaz, ofis eşyaları derken masrafınız oldukça fazla olacaktır. Sanal ofislerin size sunduğu ilk ve en önemli avantajlarından biride bütün bu saydıklarımız ve dahasını kiralama ücretinin içinde alır ve dekorasyonda sizin seçiminize bağlı kalınarak yapılır.

sanal-ofis.jpg

İstanbul Ofis

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu yöntemin maliyeti ve size külfet yapmamasından dolayı fiyatına makul denilebilir. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki İstanbul’daki sanal ofisler büyük bir çoğunluğu oldukça lüks semtlerde yer almaktadır. Elbette bu firmanızın prestiji için oldukça önemlidir fakat ödeyeceğiniz bedelin konumunuzla doğru orantılı olduğu da aklınızın bir kenarında bulunmalıdır. Ödemeler dolar üzerinden yapılır ve fiyat aralığı vermek gerekirse en düşük 200 ve en fazla da 4000 dolar arasında seyretmektedir. Genellikle ücreti çok olan sanal ofisleri kiralayanlarda yerli firmalardan ziyade yabancı firmalardır.

istanbuldaki-sanal-ofisler.jpg

Kiralık Ofisler

İstanbul ve diğer birçok şehirde kiralık sanal ofis bulabilirsiniz. Daha öncede belirtildiği üzere fiyatlar bulunduğu semt ve sağladığı olanaklarla doğru orantılı olarak değişmektedir. Eğer sizde vaktinizi ofis düzenini sağlamaktan ve sorumluluklardan ziyade işinize yönlendirmek istiyorsanız sanal ofisler sizin için oldukça akıllıca yapılmış bir tercih olacaktır.

kiralik-sanal-ofis.jpg